Jak probíhá spolupráce

Spolupráce standardně začíná tak, že klientovi pošlu úvodní dotazník, kde mi vypíše klíčové informace o sobě, jako jsou: věk, váha, výška, alergie, co nerad a rád jí, zda užívá nějaké léky, jaké má možnosti pohybu, co je jeho cílem atd. Jakmile si projdu dotazník a dozvím se všechny potřebné informace, přijde na řadu platba. Po uhrazení platby sestavím plán na míru, který odešlu na klientovu emailovou adresu.

Spolu s plánem posílám i „tabulku progresu“, kterou mi klient pravidelně jednou týdně vyplňuje. V tabulce jsou vypsány údaje jako: hmotnost, obvod pasu, paží, stehen, lýtek… Podle těchto údajů pak každý týden kontroluji pokrok a v případě potřeby upravuji jídelníček (případně i tréninkový plán) tak, aby vedl k nejlepším možným výsledkům. Samozřejmostí je to, že jsem s klientem v průběhu spolupráce v kontaktu (i mimo týdenní kontroly). Což znamená, že pokud má klient jakékoliv otázky, nebo se mnou potřebuje cokoliv řešit, může se na mě v průběhu spolupráce kdykoliv obracet.

Stravovací plán je sestavený tak, aby vyhovoval preferencím daného člověka a zohledňoval jeho individualitu. V jídelníčku je vždy více variant každého pokrmu, obvykle minimálně 10 variant snídaně, 10 variant svačiny, 15 variant obědů a tak dále. Jednotlivé varianty jídel lze mezi sebou libovolně kombinovat, takže rozhodně nehrozí, že by klient musel jíst každý den to samé. Vždy si může vybrat z pestré nabídky jídel a kombinace skládat dle svých preferencí. Individuální je i frekvence stravování. Rozhodně neplatí, že bych klienta nutil jíst 5 nebo 6 porcí denně. Je možné.

Zároveň (pokud se s klientem nedomluvím individuálně jinak) nastavuji jídelníček obvykle tak, aby klient, který chce zhubnout, byl jen v lehkém kalorickém deficitu, kdy sice hubne tuk, ale zároveň má dostatek energie, dobrou náladu, netrpí hlady a je schopen i udržovat, či pozvolna budovat svalovou hmotu, což je ve většině případů optimální z hlediska zdraví a následného udržení výsledků. Ve chvíli, kdy chce klient nabírat svalovou hmotu, tak naopak (opět pokud se s klientem nedomluvím jinak) volím zpravidla lehký kalorický nadbytek, aby nedocházelo k zbytečnému nabírání tuků, ale pouze k čistému budování svalové hmoty. Což je z dlouhodobého hlediska nejvýhodnější. Nicméně toto jsou pouze dva ukázkové scénáře, jak může spolupráce fungovat (pouze pro představu). S každým klientem řeším jeho cíle i průběh spolupráce vždy naprosto individuálně.

V ceně spolupráce je i tréninkový program, který klient může (ale nemusí) využít. Já však doporučuji využít i možnosti sestavení tréninkového programu, protože ve chvíli, kdy máme pod kontrolou stavu i trénink, můžeme mnohem efektivněji směřovat k požadovaným cílům. Tréninkový program vždy nastavuji tak, aby maximálně efektivně vedl k cíli daného klienta. Rozepisuji v něm vždy podrobně všechny důležité informace jako jsou například konkrétní cviky, počty opakování, vhodnou délku pauz mezi sériemi. Dále uvádím, jakou použít zátěž a další klíčové informace včetně rozpisu předtréninkové přípravy. V případě uzavření spolupráce máte zaručený individuální přístup a to, že se o vás budu starat tak, aby to vedlo k požadovaným výsledkům. :)

V případě dlouhodobější spolupráce ode mě klient standardně zpravidla dostává nové varianty jídel do jídelníčku, aby se jídelníček nestal příliš stereotypním. Samozřejmostí při dlouhodobější spolupráci je i nový tréninkový program po každých 4 týdnech. V případě jakýchkoliv dotazů ohledně spolupráce mne neváhejte kontaktovat.